Jūs atrodaties šeit

Bērniem un jauniešiem

Lai veicinātu skolēnu interesi par siltumapgādes profesiju, AS "RĪGAS SILTUMS" kopā ar Ilustrētā Junioriem 2021.gada pavasarī īstenoja projektu, kura ietvaros tika veidoti dažādi interesanti stāsti un vizualizācijas par modernām tehnoloģijām siltumapgādē, par videi draudzīgu un zaļu siltumenerģijas ražošanu, par to, kur mājā "pazūd"  siltums (un līdz ar to - nauda), arī dažādi interesanti skaitļi un fakti par siltumapgādes rašanos. Vēlies uzzināt? Ver vaļā katru sadaļu un lasi!  

Taupīt siltumu nav grūti. Kā tieši taupīt...? Lasi tālāk!

Taupīt siltumu, tas nenozīmē uzvilkt četras vilnas jakas un salt! Tas nozīmē nesildīt āra gaisu pa 24/7 atvērtām logu spraugām, tas nozīmē ļaut siltumam brīvi ieplūst telpā nevis sildīt pie radiatoriem piestumtā dīvāna aizmuguri. Lasi vēl...

Mēs draudzējamies ar tehnoloģijām. Un Tu?

Siltumu var ietaupīt (un rēķinus samazināt) ar modernas un vienkāršas ierīces palīdzību. Uzzini par to vairāk!

Uzzini, kā top siltums?

Ir tik patīkami, ja radiatorus mājās aukstajos rudens un ziemas mēnešos piepilda siltums. vai esi kādreiz prātojis, kā siltums tur nonāk? 

Moderni, taupīgi un zaļi

Attālināta katlumāju vadība, siltumtīkli ar signalizācijas sistēmu, saules paneļi, elektromobiļi...Kā savu darbu ir modernizējis AS "RĪGAS SILTUMS"? 

Ciemos laboratorijā. Nez ko gan AS "RĪGAS SILTUMS" pēta laboratorijā...? Lasi tālāk!

Tu jau iepriekš noskaidroji, ka AS "RĪGAS SILTUMS" siltuma ražošanai izmanto šķeldu (videi draudzīgi!). Tātad - to vienkārši iemet krāsnī. Kāpēc laboratorijā ir jāpēta kaut kas, ko sadedzina? Un kā to dara? Centīsimies Tev izskaidrot un parādīt...

 

Iepazīsti RĪGAS SILTUMU! Siltumapgāde skaitļos (pirmā daļa)

Ja Tev patīk lasīt garākus tekstus, tad droši dodies uz sadaļu "AS RĪGAS SILTUMS". Taču te mēs centāmies ielikt to, ar ko viss sākas - mūsu misiju un vērtībām. Un paturpinām ar dažiem interesantiem faktiem un skaitļiem.

Siltumapgāde skaitļos (otrā daļa). Interesanti pat tad, ja ar skaitļiem esi uz "jūs". Spēle bonusā!

Lai nodrošinātu rīdziniekus ar siltumu, mums ir pamatīgi jāstrādā! Uzzini interesantus faktiņus un pēc tam uzspēlē spēli "Kurš pirmais līdz siltumcentrālei"! Spēli izdrukā šeit.

Nākotnes profesija siltumapgādes jomā

Kā jau esi sapratis no iepriekšējām nodaļām, nākotnes profesija siltumagādē jau sen vairs nenozīmēt mest krāsnī ogles vai malku. Šobrīd siltumapgādes uzņēmumi izmanto modernās tehnoloģijas, daudzi procesi tiek vadīti attālināti, un AS "RĪGAS SILTUMS" savā jomā ir līderis, no kura mācās arī daudzi citi. Ja vēlies savu nākotni saistīt ar šo profesiju, lasi tālāk!