Jūs atrodaties šeit

Labās iniciatīvas

Jūras malas sakopšana Salacgrīvā

AS “RĪGAS SILTUMS” kā sociāli atbildīgs un videi draudzīgs uzņēmums ik gadu īsteno kādu vides aktivitāti ar pievienoto vērtību.

Šogad, 2020.gada jūlijā, ievērojot ar Covid – 19 valstī noteiktos ierobežojumus, īstenojusi vides sakopšanas projektu, kurā piedalījās 165 AS “RĪGAS SILTUMS” darbinieki un ģimenes locekļi.

Kopā tika sakopts ap 2,5 km jūras malas josla un kāpu zona, un savākti ap 450 kg atkritumu.

Meža stādīšana un atkritumu savākšana

Ik gadu ap 200 AS „RĪGAS SILTUMS” darbinieku kopā ar vadību Lielās Talkas ietvaros dodas stādīt mežu un savākt atkritumus, tā atzīmējot uzņēmuma pastāvēšanas gadadienu un īstenojot uzņēmumā izstrādāto vides ilgtspējas politiku.

AS „RĪGAS SILTUMS” valdes priekšsēdētājs Normunds Talcis: „Mūsu viena no ilgtspējas prioritātēm ir gudra un tālredzīga dabas resursu izmantošana. Mežu stādam jau piekto gadu pēc kārtas, un ar katru gadu stādīt gribētāju skaits strauji pieaug - 2019.gadā piedalījās 200 uzņēmuma darbinieki. Ja pirms četriem gadiem tika iestādīts 2 000 priedīšu, tad pērn – jau  16000, savukārt šogad iestādām rekordlielu skaitu 20 000 priedīšu. Kopā par 5 gadiem esam iestādījuši 50 000 priedīšu, kas pēc 60 gadiem sniegs mums vidēji ap 2 500 kubikmetru koksnes un nākotnē šī mežaudze spēs dienā saražot ap 10 000 kg skābekļa."

Ņemot vērā vides aizsardzības nozīmi pasaulē un AS “RĪGAS SILTUMS” ražošanas specifiku, tiek plānots arī turpmāk ieguldīt videi draudzīgos un apkārtējo vidi uzlabojošos projektos. 

Ilgtspējīga attīstības politika tiek īstenota arī ikdienas darbā – efektīvi ražojot un pārvadot siltumenerģiju. Ražošanas procesā tiek ieviestas jaunākās tehnoloģijas, bet virzoties uz enerģētisko neatkarību, siltumenerģijas ražošanā AS „RĪGAS SILTUMS” aizvien vairāk izmanto Latvijas teritorijā iegūtos atjaunojamos energoresursus.  

AS „RĪGAS SILTUMS” saudzīgi izturas pret vidi, kas arī turpmāk būs viena no tām atbildības jomām, kurai tiks pievērta uzmanība, meklējot aizvien inovatīvus risinājumus energoefektivitātes paaugstināšanai.    

Zemes stunda

Lai realizētu savu apņemšanos videi draudzīgākai rīcībai ikdienā, aktualizētu klimata pārmaiņas un popularizētu elektroenerģijas taupīšanu, AS “RĪGAS SILTUMS” Zemes stundā samazina apgaismojumu.

Zemes stundas laikā AS “RĪGAS SILTUMS” visās siltumcentrālēs kā arī dispečerdienestā plāno samazināt apgaismojumu, izslēdzot daļu no gaismekļiem tādā apjomā, lai nesamazinātu drošu iekārtu ekspluatāciju un uzņēmuma darbu. Kā arī izslēgs logo izgaismojumu siltumcentrālēs “Imanta” un “Ziepniekkalns”.

Zemes stunda ir starptautisks pasākums, kura dalībnieki tiek aicināti izslēgt gaismu un maznozīmīgās elektriskās iekārtas uz vienu stundu. 

Eiropas mobilitātes nedēļa

Eiropas Mobilitātes Nedēļas ietvaros aicinām darbiniekus mainīt ikdienas pārvietošanās paradumus, izmēģināt jaunus pārvietošanās līdzekļus – pārvietošanos ar velosipēdu, sabiedrisko transportu, elektromobiļiem, skrituļdēļiem, skrejriteņiem, kā arī doties ikdienas gaitās ar kājām, tādējādi samazinot kaitīgo izmešu emisijas.