Jūs atrodaties šeit

Pieaugot resursu cenām, mājsaimniecībām Rīgā siltuma tarifs pieaugs vien par 1%

28/10/2022

AS “RĪGAS SILTUMS” informē, ka, pieaugot šķeldas cenām par 69% un pirktās siltumenerģijas cenām no neatkarīgiem ražotājiem par 73%, Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisijai ir iesniegts siltumenerģijas tarifa projekts, kas paredz tarifa kāpumu par 8%. Plānots, ka jaunais siltumenerģijas tarifs rīdziniekiem stāsies spēkā no 2022.gada 28.novembra.

Mājsaimniecībām, pēc valsts atbalsta kompensācijas, tarifs par siltumenerģiju pieaugs tikai  par 1,33 EUR/MWh jeb 1% no šobrīd spēkā esošā siltumenerģijas tarifa 111,06 EUR/MWh bez PVN līdz 112,39 EUR/MWh bez PVN. AS “RĪGAS SILTUMS” automātiski piemēros valsts atbalstu mājsaimniecībām.

Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisijai iesniegtais siltumenerģijas tarifa projekts ir 183,86 EUR/MWh bez PVN. Iesniegto siltumenerģijas tarifa projektu vērtēs Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisija.

AS “RĪGAS SILTUMS” atzinīgi vērtē valsts atbalsta pasākumus mājsaimniecībām siltumenerģijas izmaksu segšanai centralizētai siltumenerģijai – pagājušajā apkures sezonā tieši valsts atbalsta dēļ parādi par piegādāto siltumenerģiju būtiski nepieauga.

Papildus tam AS “RĪGAS SILTUMS” vērš rīdzinieku uzmanību uz  vairākām iespējām apkures rēķina samazināšanai:

  • Samazinot telpās temperatūru par 1 grādu, var samazināt rēķinu par apkuri pat par 5%. Tieši tādēļ dzīvokļu īpašnieki aicināti vērsties pie ēku apsaimniekotājiem ar lūgumu iestatīt vēlamo komforta temperatūru, lai ietaupītu siltumu un maksātu mazāk.
  • AS “RĪGAS SILTUMS” aicina ēkas apkures sistēmā katrā telpā uz radiatoriem uzstādīt temperatūras regulatorus un siltuma maksas sadalītājus jeb alokatorus. Tas ļaus katram maksāt par siltumu nevis visiem vienādi, bet gan tik daudz, cik katrs pats būs patērējis. Šī iespēja gūst aizvien lielāku popularitāti iedzīvotāju vidū, jo tā var dzīvot sevis izvēlētā komforta līmenī un attiecīgi maksāt par to. Tas ir pierādīts - klientiem, kas ir izveidojuši šādu apkures sistēmu - uzstādījuši alokatorus un efektīvi regulē temperatūru savos dzīvokļos, rēķini par siltumu samazinājušies par vairāk nekā 20%.
  • Izmainot tikai dažus savus paradumus, var ekonomēt ne tikai siltumu, bet arī naudu. Telpas jāvēdina pareizi! Vispirms jāaizgriež radiatora termoregulatori, tad plaši jāatver logi telpās, īsu brīdi kārtīgi tās izvēdinot. Pēc tam jāaizver logi un jāatgriež termoregulatori. Svarīgi ir neturēt logus pastāvīgā vēdināšanas režīmā, tā lieki tērējot siltumu un palielinot apkures rēķinu!
  • Atcerieties arī par logiem un durvīm kāpņutelpā. Vienmēr izejot vai ienākot, aizveriet mājas ieejas durvis.
  • Ļaujiet, lai siltais gaiss telpā var brīvi cirkulēt, atbrīvojot radiatorus no aizkariem, mēbelēm vai citiem priekšmetiem.

AS “RĪGAS SILTUMS” labprāt sniegs bezmaksas konsultācijas individuālo siltummezglu darbības uzlabošanai un citām siltuma taupīšanas iespējām, zvanot pa klientu diennakts bezmaksas tālruni 800 000 90.