Jūs atrodaties šeit

Ar valsts atbalsta kompensāciju, no oktobra Rīgā par 40% varētu palielināties siltumenerģijas tarifs

02/09/2022

AS “RĪGAS SILTUMS” informē, ka, pieaugot energoresursu kurināmā izmaksām un AS “Latvenergo” pārdotās siltumenerģijas cenai, Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisijai ir iesniegts siltumenerģijas tarifa projekts. Plānots, ka siltumenerģijas tarifs rīdziniekiem stāsies spēkā no 2022.gada 2.oktobra.

Valsts atbalsts mājsaimniecībām siltumenerģijas izmaksu segšanai centralizētai siltumenerģijai ir paredzēts kompensēt pusi no siltumenerģijas cenas pieauguma virs 68 EUR/MWh, kas rīdziniekiem apkures sezonas laikā būtiski atvieglos maksājumus par siltumu. Tas nozīmē, ka mājsaimniecībām pēc valsts atbalsta kompensācijas maksa par siltumenerģiju pieaugs par 40%, no šobrīd spēkā siltumenerģijas cenas 85,45 EUR/MWh bez PVN līdz 119,30 EUR/MWh bez PVN.

Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisijai iesniegtais siltumenerģijas tarifa projekts ir 170,59 EUR/MWh bez PVN un bez valsts atbalsta kompensācijas. Iesniegto siltumenerģijas tarifa projektu vēl vērtēs Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisija.

No visa Rīgai nepieciešamā siltuma AS “RĪGAS SILTUMS” savos siltumavotos saražo 30% siltumenerģijas un 70% tiek iepirkts no neatkarīgajiem ražotājiem. Viens no nozīmīgākajiem ražotājiem ir AS  “Latvenergo”, kas šobrīd ir apstiprinājis TEC-1 un TEC-2 siltuma ražošanas tarifus un plānots būt vidēji robežās no 185 līdz 190 EUR/MWh bez PVN.   

Uz šo brīdi AS “RĪGAS SILTUMS” ir sasniedzis ievērojamu biokurināmā  izmantošanas apjomu – 50% siltuma saražojot ar šķeldu, 50%, izmantojot dabasgāzi. 2022./2023.finanšu gadā 54% siltumenerģijas AS “RĪGAS SILTUMS” siltumavotos plānots saražot, izmantojot koksnes šķeldu.

AS “RĪGAS SILTUMS” atzinīgi vērtē valsts atbalsta pasākumus mājsaimniecībām siltumenerģijas izmaksu segšanai centralizētai siltumenerģijai – pagājušajā apkures sezonā tieši valsts atbalsta dēļ parādi par piegādāto siltumenerģiju būtiski nepieauga.

Papildus tam AS “RĪGAS SILTUMS” vērš rīdzinieku uzmanību, ka ikviena iedzīvotāja rokās ir vairāki instrumenti apkures rēķina samazināšanai:

  • Samazinot telpās temperatūru par 1 grādu, var samazināt rēķinu par apkuri pat par 5%. Tieši tādēļ dzīvokļu īpašnieki aicināti vērsties pie ēku apsaimniekotājiem ar lūgumu iestatīt vēlamo komforta temperatūru, lai ietaupītu siltumu un maksātu mazāk.
  • AS “RĪGAS SILTUMS” aicina ēkas apkures sistēmā katrā telpā uz radiatoriem uzstādīt temperatūras regulatorus un siltuma maksas sadalītājus jeb alokatorus. Tas ļaus katram maksāt par siltumu nevis visiem vienādi, bet gan tik daudz, cik katrs pats būs patērējis. Šī iespēja gūst aizvien lielāku popularitāti iedzīvotāju vidū, jo tā var dzīvot sevis izvēlētā komforta līmenī un attiecīgi maksāt par to. Tas ir pierādīts - klientiem, kas ir izveidojuši šādu apkures sistēmu - uzstādījuši alokatorus un efektīvi regulē temperatūru savos dzīvokļos, rēķini par siltumu samazinājušies par vairāk nekā 20%.
  • Izmainot tikai dažus savus paradumus, var ekonomēt ne tikai siltumu, bet arī naudu. Telpas jāvēdina pareizi! Vispirms jāaizgriež radiatora termoregulatori, tad plaši jāatver logi telpās, īsu brīdi kārtīgi tās izvēdinot. Pēc tam jāaizver logi un jāatgriež termoregulatori. Svarīgi ir neturēt logus pastāvīgā vēdināšanas režīmā, tā lieki tērējot siltumu un palielinot apkures rēķinu!
  • Atcerieties arī par logiem un durvīm kāpņutelpā. Vienmēr izejot vai ienākot, aizveriet mājas ieejas durvis.
  • Ļaujiet, lai siltais gaiss telpā var brīvi cirkulēt, atbrīvojot radiatorus no aizkariem, mēbelēm vai citiem priekšmetiem.

AS “RĪGAS SILTUMS” labprāt sniegs bezmaksas konsultācijas individuālo siltummezglu darbības uzlabošanai un citām siltuma taupīšanas iespējām, zvanot pa klientu diennakts bezmaksas tālruni 800 000 90.