Jūs atrodaties šeit

Zaļās enerģijas palielināšana siltumapgādē ļāvusi Rīgā noturēt vienu no zemākajiem siltuma tarifiem

13/01/2021
zaļās enerģijas ražošanai no atjaunojamiem energoresursiem vairāk nekā  3 000000.00 (3 milj.) megavatstundu (MWh).

AS “RĪGAS SILTUMS” ir sasniegusi jaunu rekordu zaļās enerģijas ražošanai no atjaunojamiem energoresursiem vairāk nekā  3 000000.00 (3 milj.) megavatstundu (MWh). Atjaunojamo energoresursu izmantošana ilgstoši ļāvusi stabilizēt siltumenerģijas tarifu un būt zemo siltumenerģijas tarifu līderos.

AS “RĪGAS SILTUMS” valdes priekšsēdētājs Normunds Talcis: “2020.gads ir pagājis Covid-19 zīmē, tas daudziem ir nesis finansiālas grūtības un ne vienu vien mūsu klientu darījis bažīgu par apkures rēķiniem. Mums – RĪGAS SILTUMAM – ir svarīgi, lai klienti spētu norēķināties, tāpēc darām visu iespējamo zema siltumenerģijas tarifa saglabāšanai. Biokurināmā īpatsvara sistemātiska palielināšana mūsu kurināmā bilancē ir viens no būtiskiem faktoriem, kas šo tarifu ļauj stabilizēt un ilgstoši saglabāt starp zemākajiem siltuma tarifiem  Latvijas lielo pilsētu vidū.  

Pateicoties pievilcīgam tarifam, pārdomātai energopolitikai, piedāvājot mūsu klientiem līdzfinansēt jaunos pieslēgumus, ik gadu centralizētajiem siltumtīkliem pieslēdzas vairāk nekā 20  jauni klienti, ar kopējo jaudu vairāk nekā 20 MW. Tā 2019./2020.f.g. siltumenerģijas lietošanu uzsāka 61 jauni objekti ar kopējo plānoto siltuma slodzi ap 30 MW.

Enerģijas ražošanas tempi no atjaunojamiem energoresursiem AS “RĪGAS SILTUMS” kurināmā bilancē nemitīgi turpina pieaugt. Šobrīd esam sasnieguši kārtējo simbolisko zaļās enerģijas miljonu – nu jau trešo.”

Pie sasniegtā AS “RĪGAS SILTUMS” neplāno apstāties - jau šogad, pēc siltumcentrāles „Daugavgrīva” modernizācijas pabeigšanas un biokurināmā katlu mājas pabeigšanas siltumcentrālē “Imanta”, zaļās enerģijas apjoms AS “RĪGAS SILTUMS” pašu saražotās siltumenerģijas kurināmā bilancē pieaugs līdz 50%.  Abos šajos projektos ir paredzētas modernas, efektīvas dūmgāzu attīrīšanas sistēmas, tādā veidā minimizējot kaitīgo vielu sastāvu aizejošajās dūmgāzēs, padarot šos projektus kā īpaši videi draudzīgus.

Biokurināmā izmantošana ļauj samazināt atkarību no fosiliem kurināmiem un dod pozitīvu pienesumu Latvijas ekonomikai – tas nozīmē atbalstu vietējiem ražotājiem, darbavietas, kas tiek nodrošinātas gan AS “RĪGAS SILTUMS”, gan koksnes šķeldas ražotājiem, piegādātājiem. Aprēķini liecina, ka šajos gados, pateicoties uzsāktajai pārejai uz atjaunojamiem energoresuriem, Latvijas ekonomikā kopā ieguldīti vairāk nekā 45 milj. eiro.

Viennozīmīgi jāatzīmē, ka koksnes šķelda ir lētāks kurināmais nekā dabasgāze, tad tās izmantošana ir viens no faktoriem, kas ir ļāvis iepriekšējos gados samazināt un noturēt Rīgā  vienu no zemākajiem siltumenerģijas tarifiem, salīdzinot ar Latvijas lielajām pilsētām.

 

Par AS “RĪGAS SILTUMS”

AS “RĪGAS SILTUMS” ir viens no galvenajiem siltumenerģijas piegādātājiem Rīgā. Tas veic siltumenerģijas ražošanu, pārvadi un realizāciju, kā arī nodrošina siltumenerģijas lietotāju ēku iekšējās siltumapgādes sistēmu tehnisko apkopi.

77% no uzņēmuma piegādātās siltumenerģijas tiek izmantota dzīvojamo māju apkurei un karstā ūdens sagatavošanai. Siltumtīklu kopējais garums ir ap 825 kilometru, no kuriem 85% atrodas AS “RĪGAS SILTUMS” īpašumā.

AS "RĪGAS SILTUMS" akciju kapitāls sadalās šādi: Rīgas dome (49,00%), Latvijas Valsts (48,995%), SIA "Enerģijas risinājumi. RIX" (2%), AS "LATVENERGO" (0,005%).