Jūs atrodaties šeit

Uzsāk praktiskus seminārus, kā gudri samazināt tēriņus par apkuri daudzdzīvokļu mājās

16/06/2022

SIA “Rīgas namu pārvaldnieks” (RNP) un AS “RĪGAS SILTUMS” (RS) uzsāk semināru ciklu  par to, kā gudri samazināt tēriņus par apkuri daudzdzīvokļu mājās, kas jau pirmajā seminārā pulcēja vairāk nekā 150 rīdzinieku. Ņemot vērā lielo iedzīvotāju interesi par gaidāmo apkures sezonu, šādus seminārus plānots rīkot atkārtoti, kā arī piedāvāt iespēju skatīties tiešsaistē.

Semināra interesenti var uzzināt par siltuma patēriņa optimizēšanu, regulējot siltumu un individuāli uzskaitot to, lai samazinātu apkures rēķinus, enerģijas ekonomijas iespējām ēkās, māju siltināšanas aktualitātēm, kopības lēmumu pieņemšanu. Par finansējuma piesaistes iespējām, izmantojot Remontu fonda aizdevumu daudzdzīvokļu mājām, iepazīstināja AS “Attīstības finanšu institūcija Altum”.

SIA “Rīgas namu pārvaldnieks” valdes priekšsēdētājs Ronalds Neimanis: “Ar karadarbību saistītās izmaiņas energoresursu tirgū jau ir būtiski paaugstinājušas apkures cenas. Tomēr jau šobrīd ir skaidrs, ka izmaksas par siltumu būs vēl augstākas, tāpēc jāizvērtē visas iespējas taupīt siltumu, lai mazinātu rēķinus par apkuri. Šajā vasarā plānojam veikt ēku tehniskā stāvokļa uzlabojumus. Ēkas tiks apsekotas un iespēju robežās tiks veikti nelieli remonta darbi, kas nebūs finansiāli ietilpīgi, bet uzlabos energoefektivitāti ēkās. Būtiskākās siltuma zuduma vietas, kas tiks pārbaudītas un nepieciešamības gadījumā veikti uzlabojumi – logu ailes, kāpņu telpu ieejas, bēniņi, pagrabtelpas. Ņemot vērā veiksmīgi aizsākto praksi, uzsākot pērno apkures sezonu – kad pirmo reizi tika ieviests tā saucamais avansa maksājums, vērtēsim šo kā iespēju arī šajā apkures sezonā, kas sekos jau pēc šīs vasaras. Tas ļāva operatīvi pieslēgt apkuri lielākam skaitam māju, turklāt klienti maksā uz priekšu tikai par saviem patērētajiem pakalpojumiem.”

AS “RĪGAS SILTUMS” valdes priekšsēdētājs Normunds Talcis: Intensīvā pieteikšanās semināram un kuplais cilvēku skaits liecina, ka  satraukums par apkures rēķiniem ir lielāks nekā citkārt. AS “RĪGAS SILTUMS” no savas puses ir veikusi virkni energoefektivitātes pasākumu kā ražošanā, tā pārvadē, lai nodrošinātu drošu un nepārtrauktu siltumenerģijas piegādi. Līdz nākamajai apkures sezonai ir atlikuši vien daži mēneši, un redzam, ka ir neizmantotas siltumenerģijas patēriņa samazinājuma iespējas. Mudinām dzīvokļu īpašniekus uzsākt veikt ātrās energoefektivitātes aktivitātes, pārbūvējot apkures sistēmu, uzstādot siltuma regulēšanas iespējas ar termoregulatoru un siltuma maksas sadalītājus jeb alokatorus. Regulējot siltumu katrā telpā atbilstoši komforta līmenim, veicot precīzu uzskaiti, siltumenerģijas patēriņu ēkā iespējams samazināt vidēji par 20%, bet atsevišķos dzīvokļos - kā rāda dati un atzīst iedzīvotāji - pat par 50%, vienlaikus dzīvojot katram savā komforta temperatūrā. Turklāt maksājot tieši par savu patērēto siltumu. Daļa dzīvokļu īpašnieku dzīvos kā līdz šim, bet daļa, braucot atvaļinājumā, vai brīvdienās uz laukiem, siltuma patēriņu samazinās – un samazinās arī savus rēķinus. Vasara ir pēdējais brīdis, lai ar mērķētām aktivitātēm uzlabojot energoefektivitāti savos mājokļos,  sagaidītu nākamo apkures sezonu ar apziņu, ka pastāvēs iespēja ekonomēt un maksāt mazāk.

AS "RĪGAS SILTUMS" prezentācija: KĀ OPTIMIZĒT SILTUMA PATĒRIŅU UN MAKSĀT MAZĀK PAR APKURI? TERMOREGULATORI + ALOKATORI = ENERGOEFEKTĪVS RISINĀJUMS DZĪVOKLIM.  METODIKA.

SIA "Rīgas namu pārvaldnieks" prezentācija: KĀ OPERATĪVI SAMAZINĀT SILTUMENERĢIJAS PATĒRIŅU?

AS "Attīstības finanšu institūcija Altum": REMONTA FONDA AIZDEVUMS DAUDZDZĪVOKĻU MĀJĀM

Nākamais seminārs “Kā gudri samazināt tēriņus par apkuri daudzdzīvokļu mājās?” notiks 29.jūnijā, kā arī tiks nodrošināta skatīšanās tiešsaistē. Aicinām sekot līdzi aktuālai informācijai mājaslapā rnparvaldnieks.lv un mājaslapā rs.lv, kā ar sociālo mediju platformā – Facebook.com/@rigasnamuparvaldnieks.