Jūs atrodaties šeit

Turpinoties energoresursu cenu kāpumam un saistītiem neparedzētiem izdevumiem, Rīgā no marta pieaugs siltumenerģijas tarifs

21/02/2022

Rīgā siltumenerģijas tarifs no 1.marta pieaugs par 2,60 EUR/MWh jeb 3,9%, sasniedzot 69,36 eiro par megavatstundu (MWh), bet no 11.marta vēl par 4,72 EUR/MWh jeb 6,8%, un tas būs 74,08 EUR/MWh. Tarifa pieaugums saistīts ar kurināmā - dabasgāzes un šķeldas - cenu pieaugumu un neparedzēto izmaksu iekļaušanu siltumapgādes pakalpojumu tarifu veidojošajās izmaksās.

Pašlaik AS “RĪGAS SILTUMS” siltumenerģijas tarifs ir 66,76 EUR/MWh bez PVN.

Vienlaikus jāatzīmē, ka siltumenerģijas izmaksu mazināšanai valsts sniedz atbalstu mājsaimniecībām tajās pašvaldībās, kurās siltumenerģijas tarifs centralizētajā siltumapgādē ir virs 68 eiro par MWh. Ņemot vērā minēto, mājsaimniecībām, kuras izmanto centralizēto apkuri Rīgā, martā un aprīlī tiks piemērots valsts noteiktais maksimālais siltumenerģijas tarifa līmenis - 68 eiro par MWh.

AS “RĪGAS SILTUMS” vērš rīdzinieku uzmanību, ka ikviena iedzīvotāja rokās ir vairāki instrumenti apkures rēķina samazināšanai:

  • Samazinot telpās temperatūru par 1 grādu, var samazināt rēķinu par apkuri pat par 5%. Tieši tādēļ dzīvokļu īpašnieki aicināti vērsties pie ēku apsaimniekotājiem ar lūgumu iestatīt vēlamo komforta temperatūru, lai ietaupītu siltumu un maksātu mazāk.
  • AS “RĪGAS SILTUMS” aicina ēkas apkures sistēmā katrā telpā uz radiatoriem uzstādīt temperatūras regulatorus un siltuma maksas sadalītājus jeb alokatorus. Tas ļaus katram maksāt par siltumu nevis visiem vienādi, bet gan tik daudz, cik katrs pats būs patērējis. Šī iespēja gūst aizvien lielāku popularitāti iedzīvotāju vidū, jo tā var dzīvot sevis izvēlētā komforta līmenī un attiecīgi maksāt par to. Tas ir pierādīts - klientiem, kas ir izveidojuši šādu apkures sistēmu - uzstādījuši alokatorus un efektīvi regulē temperatūru savos dzīvokļos, rēķini par siltumu samazinājušies par vairāk nekā 20%.
  • Izmainot tikai dažus savus paradumus, var ekonomēt ne tikai siltumu, bet arī naudu. Telpas jāvēdina pareizi! Vispirms jāaizgriež radiatora termoregulatori, tad plaši jāatver logi telpās, īsu brīdi kārtīgi tās izvēdinot. Pēc tam jāaizver logi un jāatgriež termoregulatori. Svarīgi ir neturēt logus pastāvīgā vēdināšanas režīmā, tā lieki tērējot siltumu un palielinot apkures rēķinu!
  • Atcerieties arī par logiem un durvīm kāpņutelpā. Vienmēr izejot vai ienākot, aizveriet mājas ieejas durvis.
  • Ļaujiet, lai siltais gaiss telpā var brīvi cirkulēt, atbrīvojot radiatorus no aizkariem, mēbelēm vai citiem priekšmetiem.

AS “RĪGAS SILTUMS” labprāt sniegs bezmaksas konsultācijas individuālo siltummezglu darbības uzlabošanai un citām siltuma taupīšanas iespējām, zvanot pa klientu diennakts bezmaksas tālruni 800 000 90.