Jūs atrodaties šeit

Starp desmit "Drošākais uzņēmuma autoparks 2020" Zelta kategorijas ieguvējiem AS “RĪGAS SILTUMS”

10/12/2020

Ikgadējā apdrošināšanas sabiedrības "Balta" un Satiksmes ministrijas rīkotajā konkursā "Drošākais uzņēmuma autoparks 2020" Zelta kategorijas apbalvojumi tika piešķirti desmit uzņēmumiem, to vidū arī “AS “RĪGAS SILTUMS”.

Konkursa rīkotāji norādīja, ka uzņēmumi šogad izcēlušies ar veiksmīgiem krīzes risinājumiem un labās prakses piemēriem, arī pandēmijas apstākļos autoparku drošības jautājumus neatstājot otrajā plānā.
Šogad, vērtējot Latvijas autoparkus, žūrija lielu nozīmi piešķīrusi jautājumiem, kurus pandēmija autotransporta nozarē izgaismojusi kā prioritārus vai, tieši pretēji, kas Covid-19 zīmē palikuši ēnā. Starp šogad apbalvotajiem uzņēmumu autoparkiem īpaši izcelti tie, kas līdztekus rūpēm par transportlīdzekļu tehnisko stāvokli un aprīkojumu ikdienā demonstrējuši risinājumus, kas rasti izdzīvošanai vai pat izaugsmei krīzes laikā un preventīvai nozares izaicinājumu novēršanai.

"Latvijas uzņēmumiem pieder vairāk nekā 200 000 transportlīdzekļu, un mūsu redzeslokā nonāk uzņēmīgākie, aktīvākie autoparki. Bet šie uzņēmumi arī būs tie, kas spēs pārorientēties un tikt cauri krīzei puslīdz sausām kājām, jo gadu no gada apliecina, ka ir darītāji, nevis runātāji, gatavi izaugsmei, un viņiem rūp, kā tiek apsaimniekoti pašu nopelnītie līdzekļi," pauda konkursa žūrijas priekšsēdētājs un "Baltas" Transporta produktu un risku parakstīšanas pārvaldes vadītājs Kristaps Liecinieks.

AS “RĪGAS SILTUMS” valdes priekšsēdētājs Normunds Talcis: “Jāatzīmē, ka AS “RĪGAS SILTUMS” šajā konkursā piedalās jau kopš 2014.gada, un pastāvīgi arī ir ieguvusi augstus novērtējumus. Ne velti! Uzņēmums ne tikai skrupulozi seko līdzi sava autoparka tehniskajam stāvoklim un vadītāju auto vadīt prasmju uzlabošanai, bet arī domā par vides piesārņojuma samazināšanu.

Pirmos divus elektromobiļus AS “RĪGAS SILTUMS” sāka izmantot jau 2015.gadā. Nu ir uzņemti apgriezieni būtiskam elektroautomobiļu parka papildinājumam. Izpildot transportlīdzekļu nomaiņas plānu, šogad ir iegādāti vieglie pasažieru elektromobiļi Renault Zoe, tuvākā gada laikā plānota četru benzīna dzinēju automobiļu Citroen Berlingo nomaiņa ar elektromobiļiem struktūrvienību inženiertehniskajam personālam un tehniskajam servisam. Tāpat arī turpmāko divu gadu plānā paredzēta vēl 8 elektromobiļu  ieviešana uzņēmuma vadības funkciju nodrošinājumam. Elektromobiļu uzlādei šobrīd AS “RĪGAS SILTUMS” objektos ir uzstādītas 6 elektromobiļu uzlādes vietas, realizācijas procesā ir projekti par 36 uzlādes vietu izbūvi piecos objektos.

Taču zaļā domāšana nesākas un nebeidzas tikai ar autoparka nomaiņu. Uzņēmums dažādos veidos veicina un atbalsta arī darbinieku vēlmi dzīvot zaļāk! Ir izveidotas velo novietnes, pastāvīgi iesaistāmies arī kampaņās, kas mudina uz darbu doties, izmantojot videi nekaitīgākus risinājumus – sākot ar velosipēdiem, elektriskajiem skrejriteņiem, kājām, beidzot ar sabiedrisko transportu.”

zelta kategorijas diploms