Jūs atrodaties šeit

Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisijā iesniegts siltumenerģijas tarifa projekts

29/12/2021

AS “RĪGAS SILTUMS” informē, ka, turpinoties straujam energoresursu cenu kāpumam un izbeidzoties valsts noteiktajam atbalsta maksājumam SC “Imanta”, Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisijai ir iesniegts siltumenerģijas tarifa projekts. Plānots, ka siltumenerģijas tarifs rīdziniekiem pieaugs par 6,7%, un tā ietekme būs jūtama nākamajā apkures sezonā.   

Salīdzinot ar šobrīd spēkā esošo siltumenerģijas tarifa aprēķinu, dabasgāzes cenas pieaugums ir 34%, attiecīgi šķeldas cenas pieaugums ir 43%. Jāatzīmē, ka 2021.gada 1.jūlijā ir beidzies arī valsts noteiktais atbalsta maksājums par uzstādīto jaudu SC “Imanta”, kas daļēji kompensēja pastāvīgās izmaksas, kuras iesniegtajā tarifa projektā šobrīd ir iekļautas pilnā apjomā.

Plānots, ka AS “RĪGAS SILTUMS” siltumenerģijas tarifs būs 71,22 EUR/MWh, un tas ir par 4,46 EUR/MWh jeb 6,7% lielāks par šobrīd spēkā esošo siltumenerģijas tarifu. Iedzīvotājiem šī tarifa ietekme būs jūtama nākamajā apkures sezonā. Iesniegto siltumenerģijas tarifa projektu vēl vērtēs Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisija.

AS “RĪGAS SILTUMS” jau pirms šīs apkures sezonas sākuma informēja, ka, ņemot vērā energoresursu cenu straujo kāpumu pasaulē, kas izraisīja AS “Latvenergo” pārdotās siltumenerģijas cenas būtisku un strauju pieaugumu, arī AS “RĪGAS SILTUMS” bija spiests vairākkārt paaugstināt siltumenerģijas tarifu. Tika prognozēts, ka arī pārējie neatkarīgie siltumenerģijas ražotāji palielinās siltumenerģijas cenas, tāpat arī bija prognozējams šķeldas cenu un citu izmaksu pieaugums, kas neizbēgami turpina ietekmēt arī siltumenerģijas tarifu.

Šajā situācijā ir ļoti būtiski apzināties, un AS “RĪGAS SILTUMS” vērš iedzīvotāju uzmanību, ka ikviena iedzīvotāja rokās ir vairāki instrumenti apkures rēķina samazināšanai:

  • Samazinot telpās temperatūru par 1 grādu, var samazināt rēķinu par apkuri pat par 5%. Tieši tādēļ dzīvokļu īpašnieki aicināti vērsties pie ēku apsaimniekotājiem ar lūgumu iestatīt vēlamo komforta temperatūru, lai ietaupītu siltumu un maksātu mazāk.
  • AS “RĪGAS SILTUMS” aicina ēkas apkures sistēmā katrā telpā uz radiatoriem uzstādīt temperatūras regulatorus un siltuma maksas sadalītājus jeb alokatorus. Tas ļaus katram maksāt par siltumu nevis visiem vienādi, bet gan tik daudz, cik katrs pats būs patērējis. Šī iespēja gūst aizvien lielāku popularitāti iedzīvotāju vidū, jo tā var dzīvot sevis izvēlētā komforta līmenī un attiecīgi maksāt par to. Tas ir pierādīts - klientiem, kas ir izveidojuši šādu apkures sistēmu - uzstādījuši alokatorus un efektīvi regulē temperatūru savos dzīvokļos, rēķini par siltumu samazinājušies par vairāk nekā 20%.
  • Izmainot tikai dažus savus paradumus, var ekonomēt ne tikai siltumu, bet arī naudu. Telpas jāvēdina pareizi! Vispirms jāaizgriež radiatora termoregulatori, tad plaši jāatver logi telpās, īsu brīdi kārtīgi tās izvēdinot. Pēc tam jāaizver logi un jāatgriež termoregulatori. Svarīgi ir neturēt logus pastāvīgā vēdināšanas režīmā, tā lieki tērējot siltumu un palielinot apkures rēķinu!
  • Atcerieties arī par logiem un durvīm kāpņutelpā. Vienmēr izejot vai ienākot, aizveriet mājas ieejas durvis.
  • Ļaujiet, lai siltais gaiss telpā var brīvi cirkulēt, atbrīvojot radiatorus no aizkariem, mēbelēm vai citiem priekšmetiem.
  • Trīs minūtēs no atgriezta krāna iztek ap 20 litru ūdens. Tāpēc, tīrot zobus vai pabeidzot mazgāties, aizgrieziet ūdens krānu. Mazgājot traukus, izmantojiet mazu ūdens strūklu. Tie var šķist sīkumi, taču palīdz samazināt ūdens patēriņu pat par trešo daļu!

AS “RĪGAS SILTUMS” labprāt sniegs bezmaksas konsultācijas individuālo siltummezglu darbības uzlabošanai un citām siltuma taupīšanas iespējām: Klientu diennakts bezmaksas tālrunis 80000090.