Jūs atrodaties šeit

AS “RĪGAS SILTUMS” veiks hidraulisko pārbaudi, Vecmīlgrāvī nebūs karstā ūdens

28/06/2022

Lai sagatavotos nākamajai apkures sezonai un savlaicīgi atklātu iespējamās bojājumu vietas siltumtīklos, kurām plīstot ziemā, nebūtu pieejams karstais ūdens un apkure, AS “RĪGAS SILTUMS” trešdien, 29.jūnijā veiks siltumcentrāles “Vecmīlgrāvis” siltumtīklu hidraulisko pārbaudi, tādējādi iedzīvotājiem Vecmīlgrāvī nebūs pieejams karstais ūdens.

Hidrauliskā pārbaude tiek veikta vienas dienas laikā. Karstā ūdens padeve tiek atjaunota jau tās pašas dienas vakarā.  Vietās, kur tiek  atklāti bojājumi, karstā ūdens piegādes pārtraukumi iespējami līdz bojājumu novēršanai.

Iedzīvotāju drošībai, lai siltumtīklos radušos bojājumu gadījumā apkārtējā vidē neizplūstu karsts siltumnesējs (zaļganas nokrāsas ūdens), pirms hidrauliskās pārbaudes to atdzesē zem +45 grādiem, tāpēc karstā ūdens temperatūra pakāpeniski tiks samazināta jau otrdienas vakarā.

Pārbaudes laikā siltumtīkli ir paaugstinātas bīstamības objekti - siltumnesēja spiediens tajos sasniedz 16 atmosfēras.

AS “RĪGAS SILTUMS” lūdz iedzīvotājus nekavējoties ziņot par hidrauliskās pārbaudes laikā novērotajām zaļganas nokrāsas ūdens noplūdēm pa Klientu diennakts bezmaksas tālruni 80 0000 90.

Par plānoto siltumenerģijas padeves pārtraukšanu savlaicīgi ir informēti  namu īpašnieki un apsaimniekotāji, kuru pienākums ir informēt arī dzīvokļu īpašniekus.           

AS “RĪGAS SILTUMS” atgādina - ēku īpašniekiem un apsaimniekotājiem jānodrošina drošs siltumapgādes sistēmu atslēgums no AS “RĪGAS SILTUMS” siltumtīkliem.

AS “RĪGAS SILTUMS” atvainojas par sagādātajām neērtībām un aicina ar sapratni uztvert esošo situāciju!

 

Par hidraulisko pārbaudi

Hidrauliskās pārbaudes ir visefektīvākā metode, lai pārliecinātos par siltumtīklu drošību, tādējādi samazinot apkures sezonā iespējamo siltumtīklu defektu skaitu. To laikā katru siltumtīklu posmu pārbauda ar paaugstinātu spiedienu. Hidraulisko pārbaužu laikā tiek kontrolēts cauruļvadu, armatūras, savienojuma atloku un kompensatoru blīvums.