Jūs atrodaties šeit

AS RĪGAS SILTUMS” uzsāk plānoto siltumtīklu remontdarbu sezonu

28/04/2021

AS “RĪGAS SILTUMS” uzsāk plānotos siltumtīklu pārbūves darbus Rīgas centrā - Kalpaka bulvārī no Elizabetes ielai līdz Kr.Valdemāra ielai. Pārdomāti organizējot remontdarbus pa etapiem, satiksme netiks būtiski traucēta. Darbus plānots pabeigt jūnija beigās.

Savukārt jūnijā plānotie remontdarbi tiks uzsākti Brīvības, Stabu, Tērbatas un Ģertrūdes ielu kvartālā, pēc tam secīgi pašā Ģertrūdes ielā - no Brīvības līdz Kr.Barona ielai, un tos plānots pabeigt līdz jūlija beigām.

Remontdarbu laikā, ievērojot labo praksi, izbūvēti pagaidu siltumtīkli, tā nodrošinot rīdziniekiem karsto ūdeni.

Papildus siltumtīklu remontdarbi tiks veikti arī citās vietās – iekškvartālos, kur netiks traucēta auto satiksme. Šogad kopumā plānots pārbūvēt aptuveni 7 km siltumtīklu.

Katru gadu AS “RĪGAS SILTUMS” veic siltumtīklu pārbūvi vietās, kur siltumtīkli ir sliktā tehniskā stāvoklī un kuri ir ekspluatācijā piecdesmit un vairāk gadus. Savu laiku nokalpojušie siltumtīkli tiek nomainīti ar jauniem, kas ir ražoti no moderniem materiāliem un aprīkoti ar kontroles sistēmām. Jaunās, rūpnieciski izolētās, caurules sastāv no īpaša apvalka, kam piemīt augsts hermētisms, tādejādi tiek izslēgta gruntsūdeņu izraisītā korozija, turklāt tās ir aprīkotas ar īpašu signalizācijas sistēmu, kas ļauj ātri un precīzi konstatēt bojājumu vietas.

Lai sagatavotos nākamajai apkures sezonai un savlaicīgi atklātu iespējamās bojājumu vietas siltumtīklos, kurām plīstot ziemā, nebūtu pieejams karstais ūdens un apkure, AS “RĪGAS SILTUMS” vasaras laikā veiks siltumtīklu hidrauliskās pārbaudes, tādējādi rīdziniekiem konkrētās dienās, noteiktos rajonos īslaicīgi nebūs pieejams karstais ūdens.

2021.gadā tās notiks šādos datumos:

Siltumtīklu hidrauliskās pārbaudes

Pārbaudes termiņš

SC “Ziepniekkalns”

02.06.2021.

SC “Imanta”

10.06.2021.

SC “Vecmīlgrāvis”

06.07.2021.

Daugavas Labais krasts

05.08.2021.

Par hidraulisko pārbaužu laikā konstatētajām zaļganas krāsas ūdens noplūdēm AS „RĪGAS SILTUMS” iedzīvotājus nekavējoties lūdz  ziņot, zvanot pa bezmaksas diennakts informatīvo tālruni 80 0000 90!

zaļgana ūdens noplūde ielas malā zaļgana ūdens noplūde daudzdzīvokļu ēku iekšpagalmā

Attēli: Hidrauliskās pārbaudes laikā siltumtīklu bojājuma vietā iespējama zaļganas krāsas ūdens noplūde.

Jāatzīmē, ka kopumā 65% AS “RĪGAS SILTUMS” siltumtīklu ir nomainīti, aprīkoti ar signalizāciju un atrodas labā stāvoklī, tāpēc Rīgā ir rajoni, kuros vairs šādas hidrauliskās pārbaudes netiek veiktas katru gadu, bet nu jau ar gada līdz pat 4 gadu pārtraukumu, piemēram, Daugavgrīvas un Bolderājas rajonos.

Salīdzinot ar darbības pirmsākumiem, siltumenerģijas zudumi samazināti teju trīs reizes. Tas ir siltumenerģijas daudzums, ar ko visu gadu būtu iespējams apkurināt tādas pilsētas kā Rēzekni, Jēkabpili, Jūrmalu, Jelgavu un Ventspili kopā.