Jūs atrodaties šeit

AS “RĪGAS SILTUMS” Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisijā iesniegs siltumenerģijas tarifa korekciju

08/02/2022

AS “RĪGAS SILTUMS”  informē, ka, turpinoties energoresursu cenu kāpumam, šķeldas piegāžu pārtraukumiem, kā rezultātā neplānoti tērēta dabasgāze, ko šobrīd nepieciešams papildu iegādāties, siltumapgādes uzņēmums ir spiests no 11.marta veikt siltumenerģijas tarifa korekcijas un palielināt to līdz 74,08 EUR/MWh.

Siltumenerģijas izmaksu mazināšanai valsts sniegs atbalstu mājsaimniecībām tajās pašvaldībās, kur siltumenerģijas tarifs centralizētajā siltumapgādē ir virs 68,00 EUR/MWh, attiecīgi rīdziniekiem izmaksas par apkuri no 1.marta līdz 30.aprīlim nebūs lielākas par 68,00 EUR/MWh.

Saskaņā ar SPRK iesniegto projektu, siltumenerģijas tarifs no 2022.gada 1.marta plānots 69,36 EUR/MWh, bet no 11.marta pieaugs vēl par 4,72 EUR/MWh, un tas būs 74,08 EUR/MWh. Iesniegto siltumenerģijas tarifa projektu vēl vērtēs Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisija.

AS “RĪGAS SILTUMS” pirms apkures sezonas sākuma informēja, ņemot vērā energoresursu cenu straujo kāpumu pasaulē, kas izraisīja AS “Latvenergo” pārdotās siltumenerģijas cenas būtisku un strauju pieaugumu, arī AS “RĪGAS SILTUMS” bija spiesta vairākkārt paaugstināt siltumenerģijas tarifu. Tika prognozēts un faktiski tā arī notiek, ka arī pārējie neatkarīgie siltumenerģijas ražotāji palielina siltumenerģijas cenas, tāpat arī bija prognozējams šķeldas cenu un citu izmaksu pieaugums, kas neizbēgami turpina ietekmēt arī siltumenerģijas tarifu.

AS “RĪGAS SILTUMS” vērš rīdzinieku uzmanību, ka ikviena iedzīvotāja rokās ir vairāki instrumenti apkures rēķina samazināšanai:

  • Samazinot telpās temperatūru par 1 grādu, var samazināt rēķinu par apkuri pat par 5%. Tieši tādēļ dzīvokļu īpašnieki aicināti vērsties pie ēku apsaimniekotājiem ar lūgumu iestatīt vēlamo komforta temperatūru, lai ietaupītu siltumu un maksātu mazāk.
  • AS “RĪGAS SILTUMS” aicina ēkas apkures sistēmā katrā telpā uz radiatoriem uzstādīt temperatūras regulatorus un siltuma maksas sadalītājus jeb alokatorus. Tas ļaus katram maksāt par siltumu nevis visiem vienādi, bet gan tik daudz, cik katrs pats būs patērējis. Šī iespēja gūst aizvien lielāku popularitāti iedzīvotāju vidū, jo tā var dzīvot sevis izvēlētā komforta līmenī un attiecīgi maksāt par to. Tas ir pierādīts - klientiem, kas ir izveidojuši šādu apkures sistēmu - uzstādījuši alokatorus un efektīvi regulē temperatūru savos dzīvokļos, rēķini par siltumu samazinājušies par vairāk nekā 20%.
  • Aicinām vēdināt telpas pareizi. Vispirms aizgriežot radiatora termoregulatorus, tad plaši atverot logus telpās, īsu brīdi kārtīgi tās izvēdinot. Pēc tam jāaizver logi un jāatgriež termoregulatori. Svarīgi ir neturēt logus pastāvīgā vēdināšanas režīmā, tādējādi lieki tiek tērēts siltums un pieaug apkures rēķins.

AS “RĪGAS SILTUMS” labprāt sniegs bezmaksas konsultācijas individuālo siltummezglu darbības uzlabošanai un citām siltuma taupīšanas iespējām, zvanot pa klientu diennakts bezmaksas tālruni 800 000 90.