Jūs atrodaties šeit

AS RĪGAS SILTUMS Mācību centrā RNP speciālisti paaugstina kvalifikāciju

05/09/2023

AS RĪGAS SILTUMS Mācību centrā RNP speciālisti paaugstina kvalifikāciju, apgūstot ēku individuālo siltummezglu iespējas to optimālā izmantošanā, uzlabojot ēku energoefektivitāti un veicinot rīdzinieku līdzekļu ekonomiju.

Rudenī, pirms aktīvās apkures sākuma, pašvaldības SIA „Rīgas namu pārvaldnieks” (RNP), kas apkalpo ap 160 000 klientu un pārvalda ap 4 000 dzīvojamo māju Rīgā ar kopējo apsaimniekojamo platību gandrīz 8 milj. kvadrātmetru, speciālistu grupa AS RĪGAS SILTUMS Mācību centrā paaugstina kvalifikāciju ēku individuālo siltummezglu iespēju optimālā izmantošanā, uzlabojot ēku energoefektivitāti, tādējādi palīdzot ietaupīt rīdzinieku naudu par apkuri.

Iepriekšējā apkures sezona ar ļoti augstajiem siltuma tarifiem pierādīja, ka pareiza siltummezglu ieregulēšana ir ļoti būtiska un ļauj ietaupīt, bet ne salt. Salīdzinot  2022./2023.gada apkures sezonu ar iepriekšējo, ir redzams, ka pie līdzvērtīgām āra gaisa temperatūrām, siltumavotos ir saražots mazāks siltumenerģijas daudzums – tātad siltumenerģijas pieprasījums ir bijis zemāks. Taču ir vēl gana daudz iespēju racionālai siltumenerģijas izmantošanai nākamajā apkures sezonā, tāpēc jau šobrīd AS RĪGAS SILTUMS sadarbībā ar RNP sadarbojas speciālistu kvalifikācijas paaugstināšanā.

AS RĪGAS SILTUMS Mācību centra laboratorijā uzstādītās tehnoloģijas ļauj praksē apgūt dažādas profesionālas iemaņas. Ierīkotais individuālais siltummezgla stends kopā ar siltuma patēriņa imitatoru mācību procesā sniedz iespēju reāli veikt visus ieregulēšanas, apkalpošanas un remonta darbus. Tāpat laboratorijā uzstādīta AS RĪGAS SILTUMS izstrādātā operatīvā datu uzskaites sistēma, kas ļauj uz datora ekrāna vizuāli iepazīties ar individuālā siltummezgla stenda darbību un izvērtēt mācību procesā pieļautās kļūdas. Tas ļauj praktiski apgūt prasmes - veikt individuālā siltuma punkta pieslēgšanu, atslēgšanu, regulēšanu un tehnisko apkalpošanu. Mācību kursu laikā, kas kopā ir 32 mācību stundas,  notiek praktiskas nodarbības pie individuālā ēkas siltummezgla un tiek demonstrēti praktiski piemēri ēkas siltumapgādes sistēmas balansēšanai.

Profesionāli izmantojot mūsdienu tehnoloģiju iespējas, siltumenerģiju iespējams patērēt aizvien racionālāk – taupīgāk un zaļāk.