Jūs atrodaties šeit

AS "RĪGAS SILTUMS" iegūst Zelta kategorijas apbalvojumu konkursā "Drošākais uzņēmuma autoparks 2021"

06/12/2021

Ikgadējā apdrošināšanas sabiedrības "Balta" un Satiksmes ministrijas rīkotajā konkursā "Drošākais uzņēmuma autoparks 2021" Zelta kategorijas apbalvojumi tika piešķirti 14 uzņēmumiem, kas savā ikdienas darbībā vislabāk spēj līdzsvarot visus ceļu satiksmes drošības ABC komponentus – Auto, Biznesu, Cilvēku.  Jau vairākus gadus zelta kategorijas apbalvojumu saņem arī AS “RĪGAS SILTUMS”.

Saskaņā ar CSDD ceļu satiksmes negadījumu statistiku katru gadu uz Latvijas ceļiem ievainojumus gūst vairāk nekā 4000 cilvēku un tiek zaudēts vairāk nekā 130 dzīvību. Latvija 2019. gadā ieņēma 5. vietu, taču pērn uzstādīja antirekordu, ierindojoties 2. vietā. Kaut arī bojāgājušo skaits gadu gaitā sarūk, joprojām ik gadu tiek reģistrēti vairāk nekā 3400 ceļu satiksmes negadījumi ar cietušajiem, un tas ir tikai neliels samazinājums pret 20 un pat 30 gadu senu vēsturi.

Latvija kopā ar Eiropas Komisiju ir izvirzījusi mērķi līdz 2030. gadam par 50% samazināt ceļu satiksmes negadījumos bojā gājušo skaitu un par 50% samazināt ceļu satiksmes negadījumos gūto nopietno traumu skaitu. Konkursa “Drošākais uzņēmumu autoparks” rīkotāji norāda, ka, lai uzlabotu ceļu satiksmes drošību, nepietiek tikai ar pareiza braukšanas ātruma izvēli un ceļu satiksmes noteikumu pārzināšanu. Satiksmes drošībai vienlīdz svarīgs ir gan autoparka transportlīdzekļu tehniskais stāvoklis, gan uzņēmuma attieksme pret savu autovadītāju braukšanas kultūru un apziņa, ka iekļūšana jebkurā satiksmes negadījumā ir risks uzņēmuma reputācijai. Arī autovadītāju braukšanas prasmes un pašsajūta ietekmē viņu reakciju un rīcību uz ceļa. Tāpēc jau devīto gadu tiek rīkots konkurss “Drošākais uzņēmumu autoparks”, un šogad tā fokusā ir drošas satiksmes ABC – Auto, Bizness, Cilvēks.

Esam patiesi gandarīti, ka konkursā piedalās ne tikai uzņēmumi, kuri autoparka sakārtotības un atbildības līmeņa ziņā var kalpot par piemēru citiem, bet arī uzņēmumi, kuri konkursu izmanto kā iespēju iegūt neatkarīgu ekspertu novērtējumu un vērtīgas idejas uzlabojumiem. Kopumā sniegums gadu no gada aug. Vērtējot konkursa dalībniekus, redzam, ka jaunākiem transportlīdzekļiem uzņēmumu autoparkos arvien pieaug papildu aprīkojuma līmenis, piemēram, avārijas bremzēšanas sistēmas, adaptīvās kruīzkontroles, parking sensori un atpakaļskata kameras, kas samazina risku iekļūt ceļu satiksmes negadījumos. Kā pozitīvu var izcelt arī tendenci, ka arvien vairāk uzņēmumu pievērš uzmanību tam, kā autovadītājs pārvietojas uz ceļa, ar telemātikas ierīču starpniecību sekojot līdzi braukšanas kultūrai, kļūdām un uzlabošanas iespējām, analizējot iespējamos riskus un preventīvi novēršot iespējamību iekļūt ceļu satiksmes negadījumā. Protams, jāuzteic arī tie uzņēmumi, kuri pievērš papildu uzmanību ilgtspējas jautājumiem un rūpējas par to, lai “zaļāks” kļūtu ne tikai autoparks, bet arī darbinieku domāšanas veids,” stāsta Kristaps Liecinieks, konkursa žūrijas priekšsēdētājs un BALTA Transporta produktu un risku parakstīšanas pārvaldes vadītājs.