Jūs atrodaties šeit

AS “RĪGAS SILTUMS”: būtiski pieaugot pirktās siltumenerģijas cenai, esam spiesti paaugstināt siltuma tarifu

29/07/2021

AS “RĪGAS SILTUMS” informē, būtiski pieaugot pirktās siltumenerģijas cenai pat par 57%, ko ietekmējis vairākkārtīgs dabasgāzes cenas kāpums,  diemžēl sagaidāms siltumenerģijas tarifa pieaugums, taču tas būs krietni mazāks, proti, par 27%.

No 2021.gada 1.septembra AS “RĪGAS SILTUMS” siltumenerģijas tarifs būs 57,31 EUR/MWh, palielinoties par 12,04 EUR/MWh jeb par 27%.

Galvenais pirktās siltumenerģijas piegādātājs AS “Latvenergo” jau informējusi par plānoto cenu kāpumu. Sagaidāms, ka arī pārējie neatkarīgie siltumenerģijas ražotāji palielinās siltumenerģijas cenas.

AS “RĪGAS SILTUMS” siltumenerģijas tarifa projektu vēl vērtēs Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisija.

Siltumenerģijas tarifā pieaug vienīgi mainīgās izmaksas, proti, pirktās siltumenerģijas cenas, tarifa pārējās sadaļas palikušas nemainīgi zemas.

Līdz šim Rīgā ilgstoši vienu no zemākajiem siltumenerģijas tarifiem Latvijā izdevās saglabāt, pateicoties atjaunojamo energoresursu intensīvai izmantošanai.

Siltumenerģijas tarifā ap 77% sastāda pirktās siltumenerģijas un kurināmā izmaksas.

Siltumapgādes uzņēmums AS “RĪGAS SILTUMS” izprot iedzīvotāju satraukumu augošā siltumenerģijas tarifa dēļ, ņemot vērā arī Covid-19 saspringto situāciju. Lai rīdzinieki iespēju robežās mazāk izjustu siltumenerģijas tarifa kāpumu, aicinām apsaimniekotājus rūpīgi izvērtēt un pareizi ieregulēt ēku individuālos siltummezglus (ISM),  pārskatot uzstādītos temperatūru režīmus. Mudinām arī iedzīvotājus aktīvi izteikt vēlmi apsaimniekotājiem par vēlamo temperatūru režīmu mājoklī, tā ekonomējot siltumenerģiju, jo katra temperatūras grāda izmaiņas ietekmē siltumenerģijas rēķinu par 5%.

Uzņēmuma speciālisti labprāt sniegs bezmaksas konsultācijas ISM darbības efektivizācijai. Papildu informācijai lūdzam vērsties pa bezmaksas tālruni 80000090.

Lai nodrošinātu savlaicīgu maksājumu veikšanu, uzņēmums iesaka veidot uzkrājumu fondu klientiem, kuriem ir grūtības veikt norēķinus jau šobrīd pie zema siltumenerģijas tarifa.

AS “RĪGAS SILTUMS” īpaši pateicas siltumenerģijas lietotājiem, kuri savlaicīgi veic samaksu par patērēto siltumenerģiju un izsaka cerību, ka siltumenerģijas tarifa pieaugums būtiski neietekmēs samaksu par apkuri.