Jūs atrodaties šeit

Rīgā siltumenerģijas tarifs aprīlī, maijā un jūnijā turpina lejupslīdi

11/04/2016

AS „RĪGAS SILTUMS” siltumenerģijas tarifs no šī gada 1.aprīļa ir 41,62 EUR/MWh bez PVN. Tas ir par 4% mazāks, nekā siltumenerģijas tarifs martā, kad tas bija 43,47 EUR/MWh bez PVN, bet, salīdzinot ar pērnā gada aprīli, tas sarucis par 22%.  

Sagaidāms, ka maijā un jūnijā siltumenerģijas tarifs turpinās sarukt. Maijā un jūnijā sagaidāmais siltumenerģijas tarifs varētu būt 40,68 EUR/MWh bez PVN.

Siltumenerģijas tarifs aprīlī, kā arī prognozes maijam un jūnijam noteiktas, pamatojoties uz akciju sabiedrības „Latvijas Gāze” šī gada 8.aprīlī publicēto paziņojumu Latvijas Republikas oficiālajā izdevumā „Latvijas Vēstnesis” - par dabasgāzes tirdzniecības cenu 163,63 EUR/tūkst.nm3 aprīlī un prognozi maijam, jūnijam – 156,52 EUR/tūkst.nm3.

Siltumenerģijas tarifs martā Rīgā ir arī mazākais Baltijas valstu galvaspilsētu vidū. Tas ir par 27% mazāks nekā Tallinā un par 35% mazāks, salīdzinot ar apstiprināto siltumenerģijas tarifu Viļņā.

Siltumenerģijas tarifs Rīgā ir mazākais Latvijas lielo pilsētu vidū. Tas ir mazāks par siltumenerģijas tarifu Valmierā, Daugavpilī, Jelgavā, Rēzeknē, Liepājā, Jēkabpilī, Jūrmalā un Ventspilī.

AS „RĪGAS SILTUMS” ik mēnesi savā interneta mājaslapā www.rs.lv informē par faktiski piemērojamo siltumenerģijas cenu, balstoties uz AS „Latvijas Gāze” publicēto paziņojumu Latvijas Republikas oficiālajā izdevumā "Latvijas Vēstnesis" līdz mēneša 10.datumam par dabasgāzes tirdzniecības cenu.

Atbilstoši Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisijas 2013.gada 29.maija lēmumam Nr.89 „Par akciju sabiedrības „RĪGAS SILTUMS” siltumenerģijas apgādes pakalpojumu tarifiem”, mainoties dabasgāzes tirdzniecības cenai, attiecīgi var samazināties vai palielināties arī siltumenerģijas cena.