Jūs atrodaties šeit

Rīgā pabeigtas visas šogad plānotās siltumtīklu hidrauliskās pārbaudes un novērsti to laikā konstatētie bojājumi

18/08/2021

Noslēdzoties siltumtīklu remontdarbiem pēc Daugavas labā krasta siltumtīklu hidrauliskās pārbaudes, kas bija pēdējā no šogad plānotajām siltumtīklu hidrauliskajām pārbaudēm, karstais ūdens ir atjaunots visiem AS “RĪGAS SILTUMS” klientiem, un uzņēmuma pārziņā esošie siltumtīkli ir sagatavoti nākamajai apkures sezonai, drošai un nepārtrauktai siltumapgādei.

No AS “RĪGAS SILTUMS” siltumtīkliem 65% ir nomainīti. Jaunās, rūpnieciski izolētās caurules ir aprīkotas ar īpašu signalizācijas sistēmu, kas ļauj ātri un precīzi konstatēt bojājumu vietas, un tās sastāv no īpaša apvalka, kam piemīt augsts hermētisms, tādejādi tiek izslēgta gruntsūdeņu izraisītā korozija. Šie siltumtīkli regulāri tiek monitorēti, tāpēc Rīgā ir rajoni, kuros hidrauliskās pārbaudes vairs netiek veiktas katru gadu.

Lai savlaicīgi atklātu bojājumus vēl nenomainītajos AS “RĪGAS SILTUMS” pārziņā esošajos siltumtīklos un būtiski samazinātu risku iedzīvotājiem ziemā palikt bez karstā ūdens un apkures, AS “RĪGAS SILTUMS” šogad veica siltumtīklu hidrauliskās pārbaudes centralizētās siltumapgādes sistēmas siltumtīklos, kas nodrošina siltumenerģijas piegādi vairāk kā 8000 objektiem. Ja siltumtīklu hidraulisko pārbaužu laikā atklātie plīsumi, kas šobrīd jau ir novērsti, notiktu ziemā, piemēram, pie -10°C, situācija varētu izvērsties ievērojami bīstamāka – siltumnesēja temperatūra siltumtīklos būtu virs 100°C, un noplūdes gadījumā varētu radīt būtisku kaitējumu apkārtējai videi un iedzīvotājiem. Tāpat arī avārijas gadījumā iespējama ēkas apkures sistēmu aizsalšana un to neatgriezeniska sabojāšana.

Siltumtīklu hidrauliskās pārbaudes parasti tiek veiktas vasaras mēnešos, kad nestrādā izglītības iestādes, un iedzīvotājiem tās sagādā pēc iespējas mazāk neērtību, un šobrīd esam ieguvuši pārliecību, ka pēc veiktajām pārbaudēm, remontdarbiem un siltumtīklu nomaiņas , būsim gatavi nākamajai apkures sezonai.

AS “RĪGAS SILTUMS” atvainojas par sagādātajām neērtībām un pateicas iedzīvotājiem par sapratni!

 

Par hidraulisko pārbaudi

Hidrauliskās pārbaudes ir visefektīvākā metode, lai pārliecinātos par siltumtīklu drošību, tādējādi, samazinot apkures sezonā iespējamo siltumtīklu defektu skaitu. To laikā katru siltumtīklu posmu pārbauda ar paaugstinātu spiedienu. Hidraulisko pārbaužu laikā tiek kontrolēts cauruļvadu, armatūras, savienojuma atloku un kompensatoru blīvums.