Jūs atrodaties šeit

Rīgā jūlijā turpina sarukt siltumenerģijas tarifs - tas ir mazākais Latvijas lielo pilsētu vidū!

10/07/2015

AS „RĪGAS SILTUMS” siltumenerģijas tarifs no šī gada 1.jūlija, salīdzinot ar jūniju, samazinās par 5%, un tas būs 49,05 EUR/MWh bez PVN. Siltumenerģijas tarifs šī gada jūlijā ir par 14,5% mazāks nekā pērnā gada jūlijā.

Siltumenerģijas tarifs Rīgā ir zemākais Latvijas lielo pilsētu vidū. Tas ir mazāks par siltumenerģijas cenu Valmierā, Daugavpilī, Jelgavā, Rēzeknē, Jēkabpilī, Liepājā, Jūrmalā un Ventspilī.

Siltumenerģijas tarifs jūlijā Rīgā ir arī zemākais Baltijas valstu galvaspilsētu vidū. Tas ir par 25% mazāks nekā Tallinā un par 26% mazāks, salīdzinot ar apstiprināto siltumenerģijas tarifu Viļņā.

Savukārt augustā un septembrī, saskaņā ar AS „Latvijas Gāze” prognozi, sagaidāms, ka, salīdzinot ar jūliju, siltumenerģijas tarifs samazināsies par nepilniem 2% un būs 48,11 EUR/MWh bez PVN.

Siltumenerģijas tarifs jūlijā, prognozes augustam un septembrim noteiktas, pamatojoties uz akciju sabiedrības „Latvijas Gāze” šī gada 10.jūlijā publicētopaziņojumu Latvijas Republikas oficiālajā izdevumā „Latvijas Vēstnesis” - par dabasgāzes tirdzniecības cenu 220,55 EUR/tūkst.nm3 jūlijā un prognozi augustam un septembrim 213,43 EUR/tūkst.nm3 .

  AS „RĪGAS SILTUMS” ik mēnesi savā interneta mājaslapā www.rs.lv informē par faktiski piemērojamo siltumenerģijas cenu, balstoties uz AS „Latvijas Gāze” publicēto paziņojumu Latvijas Republikas oficiālajā izdevumā "Latvijas Vēstnesis"” līdz mēneša 10.datumam par dabasgāzes tirdzniecības cenu.

Atbilstoši Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisijas 2013.gada 29.maija lēmumam Nr.89 „Par akciju sabiedrības „RĪGAS SILTUMS” siltumenerģijas apgādes pakalpojumu tarifiem”, siltumenerģijas cena var gan samazināties, gan palielināties, mainoties dabasgāzes tirdzniecības cenai.

Par AS „RĪGAS SILTUMS”

AS „RĪGAS SILTUMS” ir viens no galvenajiem siltumenerģijas piegādātājiem Rīgā. Tas veic siltumenerģijas ražošanu, pārvadi un realizāciju, kā arī nodrošina siltumenerģijas lietotāju ēku iekšējās siltumapgādes sistēmu tehnisko apkopi.

77% no uzņēmuma piegādātās siltumenerģijas tiek izmantota dzīvojamo māju apkurei un karstā ūdens sagatavošanai. Pilsētas siltumtīklu kopējais garums ir ap 800 kilometru, no kuriem 74% atrodas AS „RĪGAS SILTUMS” īpašumā.

AS "RĪGAS SILTUMS" akciju kapitāls sadalās šādi: Rīgas dome (49,00%), Latvijas Valsts (48,995%), AS "Enerģijas risinājumi. RIX" (2%), AS "LATVENERGO" (0,005%).