Jūs atrodaties šeit

Rīgā augustā turpina samazināties siltumenerģijas tarifs, kopš apkures sezonas sākuma kopumā sarūkot par 18 %

10/08/2015

AS „RĪGAS SILTUMS” siltumenerģijas tarifs no šī gada 1.augusta, salīdzinot ar jūliju, samazinās par 2%, un tas ir 48,11 EUR/MWh bez PVN. Siltumenerģijas tarifs šī gada augustā ir par 16% mazāks nekā pērnā gada augustā, un kopš apkures sezonas sākuma – 2014.gada oktobra, tas samazinājies pat par 18%.

Siltumenerģijas tarifs Rīgā ir zemākais Latvijas lielo pilsētu vidū. Tas ir mazāks par siltumenerģijas tarifu Valmierā, Daugavpilī, Jelgavā, Rēzeknē,  Liepājā, Jēkabpilī, Jūrmalā un Ventspilī.

Siltumenerģijas tarifs augustā Rīgā ir arī zemākais Baltijas valstu galvaspilsētu vidū. Tas ir par 22% mazāks nekā Tallinā un par 4% mazāks, salīdzinot ar apstiprināto siltumenerģijas tarifu Viļņā.

Savukārt septembrī un oktobrī, saskaņā ar AS „Latvijas Gāze” prognozi, sagaidāms, ka, salīdzinot ar augustu, siltumenerģijas tarifs vēl samazināsies un būs 47,18 EUR/MWh bez PVN.

Siltumenerģijas tarifs augustā, kā arī prognozes septembrim un oktobrim noteiktas, pamatojoties uz akciju sabiedrības „Latvijas Gāze” šī gada 10.augustā publicēto paziņojumu Latvijas Republikas oficiālajā izdevumā „Latvijas Vēstnesis” - par dabasgāzes tirdzniecības cenu 213,43  EUR/tūkst.nm3 augustā un prognozi septembrim un oktobrim 206,32 EUR/tūkst.nm3 .

  AS „RĪGAS SILTUMS” ik mēnesi savā interneta mājaslapā www.rs.lv  informē par faktiski piemērojamo siltumenerģijas cenu, balstoties uz AS „Latvijas Gāze” publicēto paziņojumu Latvijas Republikas oficiālajā izdevumā "Latvijas Vēstnesis"” līdz mēneša 10.datumam par dabasgāzes tirdzniecības cenu.

Atbilstoši Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisijas 2013.gada 29.maija lēmumam Nr.89 „Par akciju sabiedrības „RĪGAS SILTUMS” siltumenerģijas apgādes pakalpojumu tarifiem”, mainoties dabasgāzes tirdzniecības cenai, attiecīgi var samazināties vai palielināties arī siltumenerģijas cena.

Par AS „RĪGAS SILTUMS”

AS „RĪGAS SILTUMS” ir viens no galvenajiem siltumenerģijas piegādātājiem Rīgā. Tas veic siltumenerģijas ražošanu, pārvadi un realizāciju, kā arī nodrošina siltumenerģijas lietotāju ēku iekšējās siltumapgādes sistēmu tehnisko apkopi.

77% no uzņēmuma piegādātās siltumenerģijas tiek izmantota dzīvojamo māju apkurei un karstā ūdens sagatavošanai. Pilsētas siltumtīklu kopējais garums ir ap 800 kilometru, no kuriem 74% atrodas AS „RĪGAS SILTUMS” īpašumā.

AS "RĪGAS SILTUMS" akciju kapitāls sadalās šādi: Rīgas dome (49,00%), Latvijas Valsts (48,995%), AS "Enerģijas risinājumi. RIX" (2%), AS "LATVENERGO" (0,005%).