Jūs atrodaties šeit

Pozitīvi – Rīgā apkures sezonu sāk ar ievērojami mazāku siltumenerģijas tarifu nekā pērn!

11/10/2015

AS „RĪGAS SILTUMS” siltumenerģijas tarifs no šī gada 1.oktobra būs 47,18 EUR/MWh bez PVN, kas, salīdzinot ar pagājušā gada oktobri, sarucis par 19%.

Siltumenerģijas tarifs Rīgā ir zemākais Latvijas lielo pilsētu vidū. Tas ir mazāks par siltumenerģijas tarifu Valmierā, Daugavpilī, Jelgavā, Rēzeknē,  Liepājā, Jēkabpilī, Jūrmalā un Ventspilī.

Siltumenerģijas tarifs oktobrī Rīgā ir arī mazākais Baltijas valstu galvaspilsētu vidū. Tas ir par 12% mazāks nekā Tallinā un par 9% mazāks, salīdzinot ar apstiprināto siltumenerģijas tarifu Viļņā.

Sagaidāms, ka arī nākamajos apkures mēnešos novembrī un decembrī tas paliks nemainīgi zems - 47,18 EUR/MWh bez PVN. 

Siltumenerģijas tarifs oktobrī, kā arī prognozes novembrim un decembrim noteiktas, pamatojoties uz akciju sabiedrības „Latvijas Gāze” šī gada 9.oktobrī publicētopaziņojumu Latvijas Republikas oficiālajā izdevumā „Latvijas Vēstnesis” - par dabasgāzes tirdzniecības cenu 206,32 EUR/tūkst.nm3 oktobrim un prognozes novembrim, decembrim.

AS „RĪGAS SILTUMS” ik mēnesi savā interneta mājaslapā www.rs.lv informē par faktiski piemērojamo siltumenerģijas cenu, balstoties uz AS „Latvijas Gāze” publicēto paziņojumu Latvijas Republikas oficiālajā izdevumā "Latvijas Vēstnesis"” līdz mēneša 10.datumam par dabasgāzes tirdzniecības cenu.

Atbilstoši Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisijas 2013.gada 29.maija lēmumam Nr.89 „Par akciju sabiedrības „RĪGAS SILTUMS” siltumenerģijas apgādes pakalpojumu tarifiem”, mainoties dabasgāzes tirdzniecības cenai, attiecīgi var samazināties vai palielināties arī siltumenerģijas cena.