Jūs atrodaties šeit

Pozitīvi – rīdziniekiem par siltumu būs jāmaksā mazāk

21/08/2023

AS RĪGAS SILTUMS iesniedz Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisijai jauno siltumenerģijas tarifu - 87,57 EUR/MWh bez PVN, kas būs par 3,5% mazāks nekā šobrīd spēkā esošais, tādējādi rīdziniekiem aktīvās sezonas laikā par siltumu būs jāmaksā mazāk.

AS RĪGAS SILTUMS valdes priekšsēdētājs Ilvars Pētersons: “Šogad jau ceturto reizi esam samazinājuši tarifu. Mums izdevās iegādāties kurināmo lētāk. Pateicoties atklātam un brīvam tirgum, mainoties iepirktās siltumenerģijas un šķeldas cenām, nekavējoties pārskatām siltumenerģijas tarifu. Siltumenerģijas tarifā galveno apjomu, kas ir 90%, sastāda dabasgāzes, šķeldas un pirktās enerģijas izmaksas.

Aktīvi turpinām strādāt Zaļā kursa ietvaros. Stratēģiskie soļi paredz atjaunojamo energoresursu, inovatīvu tehnoloģiju ieviešanu un atlikuma siltuma plašāku izmantošanu, kas veicina centralizētās siltumapgādes konkurētspēju un zemāku siltumenerģijas tarifu Rīgā.”

Jauno iesniegto siltumenerģijas tarifu, kas varētu stāties spēkā 2023.gada 1.oktobrī, vēl vērtēs Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisija.

AS RĪGAS SILTUMS kurināmo iegādājas atklātos konkursos un biržas izsolēs, tādējādi konkurences apstākļi veicina iegūt izdevīgākos piedāvājumus. Uzņēmuma tīmekļa vietnē www.rs.lv ik nedēļu iespējams iepazīties ar iepirktās siltumenerģijas un šķeldas cenām.