Jūs atrodaties šeit

No 1. septembra Rīgā siltumenerģijas tarifs būs 57,31 EUR/MWh

13/08/2021

Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisija (SPRK) ir apstiprinājusi AS “RĪGAS SILTUMS” jaunu siltumenerģijas tarifu. Rīdziniekiem sākot no 1.septembra siltumenerģijas tarifs būs 57,31 EUR/MWh līdzšinējo 45,27 EUR/MWh vietā.

Būtiski pieaugot pirktās siltumenerģijas cenai pat par 57%, ko ietekmējis vairākkārtīgs dabasgāzes cenas kāpums,  AS “RĪGAS SILTUMS” diemžēl ir spiests paaugstināt siltumenerģijas tarifu, taču pieaugums būs krietni mazāks, proti, par 27%.

Dabasgāzes tirgū jau kopš šī gada janvāra ir vērojams straujš cenas kāpums. Piemēram, šogad jūlijā dabasgāzes cena Vācijas Gaspool biržā ir piecas reizes augstāka, salīdzinot ar 2020. gada jūliju. Līdzīgas tendences vērojamas arī citu Eiropas valstu dabasgāzes biržās – Nīderlandē, Beļģijā u.c.

Siltumenerģijas tarifā pieaug vienīgi mainīgās izmaksas, proti, pirktās siltumenerģijas cenas, tarifa pārējās sadaļas palikušas nemainīgi zemas.

Grafikā attēlots, ka pastāvīgās izmaksas nepieaug, savukārt mainīgās - pieaug

Līdz šim Rīgā ilgstoši vienu no zemākajiem siltumenerģijas tarifiem Latvijā izdevās saglabāt, pateicoties atjaunojamo energoresursu intensīvai izmantošanai, kā arī tam, ka siltumenerģijas tirgū parādījās neatkarīgie siltumenerģijas ražotāji, kas veicināja konkurenci.

Siltumenerģijas tarifā ap 77% sastāda pirktās siltumenerģijas un kurināmā izmaksas.

Siltumapgādes uzņēmums AS “RĪGAS SILTUMS” izprot iedzīvotāju satraukumu augošā siltumenerģijas tarifa dēļ, ņemot vērā arī Covid-19 saspringto situāciju. Lai rīdzinieki iespēju robežās mazāk izjustu siltumenerģijas tarifa kāpumu, aicinām apsaimniekotājus rūpīgi izvērtēt un pareizi ieregulēt ēku individuālos siltummezglus (ISM),  pārskatot uzstādītos temperatūru režīmus. Mudinām arī iedzīvotājus aktīvi izteikt vēlmi apsaimniekotājiem par vēlamo temperatūru režīmu mājoklī, tā ekonomējot siltumenerģiju, jo katra temperatūras grāda izmaiņas ietekmē siltumenerģijas rēķinu par 5%.

Uzņēmuma speciālisti labprāt sniegs bezmaksas konsultācijas ISM darbības efektivizācijai. Papildu informācijai lūdzam vērsties pa bezmaksas tālruni 80000090.

Lai nodrošinātu savlaicīgu maksājumu veikšanu, uzņēmums iesaka veidot uzkrājumu fondu klientiem, kuriem ir grūtības veikt norēķinus jau šobrīd pie zema siltumenerģijas tarifa.

AS “RĪGAS SILTUMS” īpaši pateicas siltumenerģijas lietotājiem, kuri savlaicīgi veic samaksu par patērēto siltumenerģiju un izsaka cerību, ka siltumenerģijas tarifa pieaugums būtiski neietekmēs samaksu par apkuri.